You are here:  / Adwokaci Zielona Gora / Prawo / Technologia waterjet / Upadłość osoby prywatnej

Upadłość osoby prywatnej

post by related

related post

Czym jest upadłość osoby prywatnej?

Problemy z pracą, niespodziewane zdarzenia losowe takie jak wypadek i utrata zdrowia, to najczęstsze problemy, jakie mogą być przyczyną wpadnięcia w spiralę długów. Osoby, które mają na na swoim koncie zobowiązania, takie jak np. kredyty bankowe, mogą mieć problemy z ich spłatą. Dodatkowo narastają odsetki, co jeszcze nakręca w tempie ekspresowym długi. Rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się upadłość osoby prywatnej. Czym jest dokładnie i kiedy można z niej skorzystać?

Upadłość osoby fizycznej to możliwość redukcji lub całkowite umorzenie zobowiązań. Jednak nie dotyczy to osób, które w wyniku własnej niefrasobliwości, doprowadziły do zadłużenia. Mowa o zadłużeniu powstałym w wyniku problemów różnej natury. Sąd decyduje o tym, czy istnieją przesłanki do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Moment kiedy po przeprowadzeniu całego procesu, sąd wydaje ustanowienie upadłości konsumenckiej i na tej podstawie ustaje prawo do naliczania odsetek od zaciągniętych zobowiązań. Oczywiście w miarę możliwości, gdy osoba fizyczna posiada pracę lub majątek, syndyk stara się odzyskać choć część wierzytelności. Gdy nie da się zaspokoić z tego tytułu wszystkich wierzycieli, muszą się oni pogodzić z brakiem możliwości odzyskania tego co im się należy.

zobacz także: http://www.pomysl-na-prezent24.pl

Upadłość osoby prywatnej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Slowa kluczowe: glutamina katowice, durobet ceny, Tynk mozaikowy Lakma, Minikoparka Gorlice, baront schody, vetrex-v90-alphaline, Szamba Betonowe Piaseczno, lpk208, biceps 34cm, kaplica Santori, żwir siany ostrów